Google Pixel 3 XL Lansmandan Önce Satışa Çıktı

9 Ekim Salı günü yeni Pixel 3 serisini kullanıcılarla paylaşacak olan Google, Hong Kong'dan gelen bir sızıntıya karşı gelemedi. Google Pixel 3 XL'nin tanıtımı yapılmadan satışa çıkmasıyla tüm detaylar ortaya çıkmış oldu.

Daha önceden gelen sızıntıların pek çoğunu doğrulayan Pixel 3 XL beklenildiği üzere çentikli ekranla geliyor. 6.3 inç 1440x2560 çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan modelde Snapdragon 845 yonga seti ve 4GB RAM yer alıyor. Batarya konusunda net bilgiler yer almıyorken cihazın 3430 mAh'lık kapasite sunması bekleniyor.

Kamera konusunda ise arkada tek, önde çift kuruluma yer veren Pixel 3 XL'nin arkasında 12.2MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor. Aynı zamanda geniş çekimler sunabilen çift 8MP'lik selfie kameralarına da sahip olan cihazın arka tarafında 4K 30FPS çekim yapabildiği ifade edildi. Portre modu, HDR+ gibi çeşitli özellikleri barındıran Pixel 3 XL'de yapay zekanın olup olmadığı belli değil.

iPad'e Rakip Geliyor: Google Pixel Slate

Salı günü gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında Pixel 3 ile birlikte yeni bir tablet PC'nin de tanıtılması planlanıyor. Google Pixel Slate ismindeki bu cihazın iPad Pro veya Microsoft Surface'a rakip olması bekleniyorken işletim sistemi olarak Android kullanmayacağı ifade edildi. ChromeOS işletim sistemiyle gelmesi beklenen Pixel Slate'in Google Asistan'a da yer vermesi bekleniyor. 

Peki ya siz Google'ın yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Google yeni Pixel modelleriyle büyük teknoloji üreticilerine rakip olabilir mi?

YORUMLAR