Google Pixel Bir iPhone’dan Üretilmiş Olabilir mi? İşte Videosu

Google Pixel Bir iPhone’dan Üretilmiş Olabilir mi? İşte Videosu

İnternet üzerinde her gördüğümüze inanmamayı, şakalara kanmamayı artık alışkanlık edindik. Öte yandan şirketlerin birbirleri ile dalga geçmeleri bazen gerçekmiş gibi bile algılanabiliyor. Google Pixel ile iPhone 7 arasındaki tatlı rekabeti anlatan video da bu tür algı yanıltıcı çalışmalardan biri.

Google Pixel telefonların iPhone’lardan devşirildiğine dair yayınlanan video oldukça eğlenceli. Öte yandan izlerken piyasadaki cihazların birbirlerine ne kadar benzediklerine dair mesaj taşıyor.

Video Google CEO’su Sundar Pichai’nin ofisinde Pixel telefonların tanıtımından bir saat öncesinde, gergin bir müzik eşliğinde başlıyor. Sinirli olan ve telefonunu karıştıran Pichai’nin bir iPhone 7 kullandığına burada şahit oluyoruz. Pichai telefona “Yeni bir telefona ihtiyacımız var, acil! Yepyeni…” diye bir mesaj yazarak bir yere gönderiyor. Videonun tüm komik yanı da bu mesajdan sonra ortaya çıkıyor.

Aslında video elbette Google Pixel telefonların aceleye gelmiş olabileceğini, bir iPhone’u andırdığını, tasarımın dışında teknik alt yapı olarak da çok benzediğini hicvediyor. Apple severlerin çektiği bu video internete en çok izlenen viral videolar arasına girmeye aday görünüyor. 

Google Pixel, iPhone Satışlarını Düşürür mü?

Google Pixel ve Nexus 5X Karşılaştırması

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR