Google Pixel C Tablet Sonunda Özellikleri ve Fiyatıyla Resmi Olarak Tanıtıldı

Google Pixel C Tablet Sonunda Özellikleri ve Fiyatıyla Resmi Olarak Tanıtıldı

Google geçtiğimiz aylarda Pixel C tabletine dair bazı görüntüler yayınlamıştı ve hatta bazı yabancı teknoloji siteleri ürünü elde ederek değerlendirme fırsatı bile yakalamışlardı. Ancak şimdiye dek resmi bir şekilde onaylanmayan ve dolayısıyla satışa sunulup sunulmayacağı belli olmayan tablet, sonunda bir tanıtım videosuyla birlikte resmi olarak tanıtılmış oldu. Google’ın geçmişteki Nexus serisi tabletlerinden biraz farklı olan Pixel C, tablet dünyasına oldukça güzel bir giriş yapacak gibi görünüyor.

Cihazın teknik özelliklerini kısaca bir listelemek gerekirse;

  • 10.2 inç 2560x1800 çözünürlükte ekran
  • NVIDIA Tegra X1 işlemci
  • 3 GB RAM
  • 32 ve 64 GB depolama seçenekleri
  • Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi

Cihaz için hazırlanan tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Tabletin ABD’deki satış fiyatı 32 GB’lık model için 499 dolar olacak. 100 dolar daha verenler ise 64 GB’lık alana kavuşabilecekler. Fotoğrafta ve videoda gördüğünüz ek klavye ise 150 dolara satılıyor. Bu klavye kablosuz olarak şarj olabiliyor ve tabletinize Bluetooth üzerinden bağlanıyor.

10 saatten fazla pil ömrü olduğu belirtilen cihaz, direkt olarak Google’ın kendi üretimi ve bu sayede artık şirketin diğer üreticilere ürün üretimi bazında çok bağlı kalmadığını da görebiliyoruz.

Elbette şimdilik Türkiye’ye ne zaman geleceği, gelip gelmeyeceği veya olası fiyat etiketi konusunda herhangi bir bilgi mevcut değil.

Google'ın Kendi Ürettiği Yeni Tableti Pixel C Sızdırıldı!

YORUMLAR