Google Pixel Fotoğrafı Yeni Arayüzü Hakkında Fikir Veriyor

Google Pixel Fotoğrafı Yeni Arayüzü Hakkında Fikir Veriyor

Google Pixel cihazlar 4 Ekimde yapılacak olan Google etkinliğinde tanıtılacaklar. Google Pixel ve Pixel XL telefonların bir görüntüsü daha internete sızdı.

ABD çıkış fiyatının 649 dolar olarak belirlediği Android Nougat 7.1 işletim sistemine sahip olan cihazlar, yeni nesil Android telefonlar için örnek teşkil edecekler. Fiyat etiketine göre Nexus telefonlardan pahalı olan Pixel serisi, başından beri Nexus üretim bandından ayrı tutuluyorlardı.

En Hızlı Android Telefon

Android telefonlara dair önemli yayınlar yapan internet sitelerinden bir tanesi olan AndroidPolice'in yazarlarından David Ruddock, Twitter adresi üzerinden Pixel ve Pixel XL için önemli ayrıntılar vermişti. Bunlardan ilki cihazların; ABD'de Snapdragon 821 işlemcisiyle piyasaya sürülecek ilk telefonların Google Pixel ve Google Pixel XL olmaları. Ruddock, böylesine bir işlemci ile güçlendirilmiş olan telefonların, Google üretimi olmasının avantajlarını da kullanarak, en hızlı Android telefonlar olacağını da iddia ediyordu.

Google Pixel Launcher

Google Pixel ve Pixel XL cihazların ara yüzleri de diğer Android telefonlardan farklı olacak. Yeni UI Google Pixel Launcher olarak adlandırılıyor ve muhtemelen yeni telefonlarda kullanılacak ara yüzün de ipuçlarını da veriyor.

Google Pixel ile Nougat 7.1 İkonları Yenileniyor

Her ne kadar yeni olarak adlandırılsa da Android Nougat 7.1 Nexus cihazlara kurulan Android Nougat 7.0’dan çok farkı olmayacak. Google Pixel ailesindeki cihazlara bir servis paketi kadar etki yapacak. Çok radikal değişiklikler getirmeyecek. Ancak işletim sisteminin Pixel cihazların donanımıyla ilgi bazı özellikler taşıdığı söyleniyor.

Google geliştiricileri, “Hazır yeni bir işletim sistemi yapıyoruz o zaman bir özellik katalım demiş olacak ki, Android Nougat 7.1 işletim sisteminde Google servisleri uygulamalarının ikonlarının hepsi yuvarlatılacak. Uygulama ikonları yukarıdaki gibi görünecekler. 

Google Pixel XL Teknik Özellikleri

Daha önce yapılan testlerde Google Pixel XL'ın 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 820  yongaya sahip olacağı ve 1.59 Ghz çekirdek hızıyla birlikte geleceği biliniyordu. Hatta benchmark skoru 4151 olarak saptanmıştı. Yeni yapılan testlerde cihazın (eskiden 3 GB olduğu söyleniyordu) 4 GB RAM veAndroid 7.1 ile çıkış yapacağı ortaya çıktı. 

Google Pixel XL 4 GB RAM ve Android Nougat 7.1 İle Birlikte Gelecek

Google’ın Pixel ve Pixel XL Telefonlarının Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR