Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google’ın bugün tanıttığı saf Android telefonu Google Pixel, teknik özellikleri ile rakipleriyle yarışacak düzeyde bir cihaz olarak karşımızda. Teknik özelliklerinin yanı sıra çıkış tarihi ve fiyatı hakkında merak edilen detaylar da netlik kazandı.

YouTube üzerinden de #madebygoogle etiketiyle canlı olarak yayınlanan Google etkinliğinde beklenildiği üzere donanım ağırlıktaydı. Etkinliğin yıldızları da Google’ın dünya genelinde beğeni kazanan Nexus ailesinin yerine geçen Pixel ve Pixel XL oldu.

Google Pixel ve Google Pixel XL olarak tanıtılan cihazların teknik özelliklerine geçmeden her iki cihazın da tasarımsal ve donanımsal yönden çok benzer olduğunu söylemek gerek. Her iki cihazın da ekranı aynı çözünürlükte ve aynı teknolojiyle korunuyor. Her iki cihaz da Qualcomm Snapdragon 821 işlemciden güç alıyor. Her iki cihazın da arka ve ön kamerası aynı. Bellek ve dahili depolama alanında da ortaklık sürüyor. Tek ayrıldıkları nokta tahmin edeceğiniz üzere batarya.

Google Pixel Özellikleri:

Cihazın tasarımından bahsedecek olursak; Genel hatlarıyla her cihazda söylediğimiz gibi rakip markalardan esintiler mevcut. Metal gövdeye sahip telefonun arka paneli camdan oluşuyor ve burada parmak izi sensörü dikkat çekiyor. Altta iki adet hoparlör ızgarasının ortasına konumlandırılmış şarj yerinin USB Type C portuna sahip olduğunu görüyoruz. USB Type C sayesinde sadece 15 dakika içerisinde 7 saat kullanım elde edilebiliyor ve cihaz kullanımda değilken Doze otomatik olarak devreye girerek kullanım ömrünü artırıyor. Apple’ın iPhone 7’de yer vermediği, gelecek Android cihazlarda da kaldırılacağı belirtilen 3.5mm kulaklık girişinin olduğunu görüyoruz. Cihazın sol yanında SIM kartı, güç ve ses düğmeleri bulunuyor.

Google Pixel
Ekran 5 inç Full HD (441ppi), AMOLED, Gorilla Glass 4
İşlemci Qualcomm Snapdragon 821
Bellek 4GB LPDDR4 
Depolama 32GB ve 128GB
Kamera 12.3MP, f/2.0, 1.55um, OIS arka, 8MP ön
Batarya 2770 mAh
İşletim Sistemi Android 7.1 Nougat
Boyut ve Ağırlık 143.8 x 69.5 x 8.6 mm, 143 g

Google Pixel Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Android 7.1 işletim sistemiyle önyüklü gelen ve Allo, Duo, Google Fotoğraflar gibi Google’ın özel uygulamalarının yüklü olduğu cihazın üç farklı renk seçeneği (mavi, gümüş, siyah) bulunuyor. Cihazın 32GB modeli 649 fiyat etiketiyle satışa sunulacak. 128GB modelin fiyatı ise 749 dolar. Cihazın çıkış tarihi 20 Ekim olarak belirlenmiş. 13'ünde ön siparişler alınacak. Ayrıca Google Pixel XL Özellikleri bağlantısı yardımıyla Pixel XL hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR