Google Pixel Slate Özellikleri ve Fiyatı

Made by Google 2018 etkinliğinde Pixel 3 ve Pixel 3 XL’ın yanı sıra yeni donanımlar tanıtıldı. Chrome OS üzerinde çalışan tablet Google Pixel Slate, bunlardan biriydi. iPad Pro ve Surface Pro’ya yeni bir rakip geldi diyebiliriz.

Google, YouTube üzerinden de canlı olarak yayınladığı Made by Google 2018 etkinliğinde merakla beklenen yeni Android telefonları Pixel 3 ve 3 XL’ın ardından sürpriz bir ürünle; Google Pixel Slate ile karşımıza çıktı. İlginç olarak Android yerine Chrome işletim sisteminden güç alan The Pixel Slate, gece yarısı mavisi rengiyle dikkatleri üzerine çekti. Çıkarılabilir klavye aksesuarıyla birlikte bizleri karşılayan tablet - laptop karışımı ürün, 4 adet stereo hoparlör, 8 megapiksel ön ve arka kamera, LCD ekran (bildiğimiz LCD ekranlardan çok daha hızlı ve verimli), 16GB bellek, Intel Core i7 8500Y işlemci ile geliyor.

Google Pixel Slate Özellikleri:

12.3 inç ekrana sahip olan ve USB-C bağlantısını kullanan Google Pixel Slate, ekranın üst bölümünde kullanabileceğiniz uygulamaları öneriyor ve ekran bölme desteğiyle aynı anda birden fazla uygulamayı kullanmaya izin veriyor. Dahili olarak Google Asistan mevcut. Bu sayede e-postaları okumak, müzik çalmak, diğer eylemler için ekstra çaba sarf etmeniz gerekmiyor. Family Link uygulaması ile de cihazın ne zaman kullanılacağı dahil pek çok kural belirleyebiliyorsunuz. Virüs koruması dahili olarak bulunuyor. Google’ın Titan güvenlik çipi de ekstra güvenlik sağlıyor. İşletim sistemi güncellemeleri de arka planda gerçekleşiyor.

Google Pixel Slate Fiyatı ve Çıkış Tarihi:

Şarj ve eşleştirme ihtiyacı duymayan, tam boyutta, arka aydınlatmalı, yuvarlak tuş takımlı özel bir klavyeyle gelen The Pixel Slate, G Suite ile geliyor. Google Drive, Dokümanlar, Slaytlar, Tablolar kısasa verimlilik uygulamaları yüklü olarak geliyor. Tabletin fiyatı ise 599 Dolar. Klavye ayrı olarak satılıyor. Onun da fiyatı 199 Dolar. Kalem isterseniz 99 Dolar daha ödemeniz gerekiyor. 2 aksesuarıyla birlikte bu yılın sonunda Google Store ve büyük perakendecilerde satışa sunulacak.