Google Pixel'i Bir Dakikadan Daha Kısa Sürede Hacklediler

Google Pixel'i Bir Dakikadan Daha Kısa Sürede Hacklediler

Genellikle Çinli hackerların bir Amerikan ürününü kurcalayıp onu çözümlemeleri kötü bir haber olarak algılanır. Hele ki, Trump’ın Çin’de Amerikan ürünleri montajı yapılıyor olmasına karşı verdiği onca demeçten sonra böyle haberler sonra paranoya bile yaratabiliyor.

Ancak Google böyle bir paranoya yaşayan şirketlerden biri değil. Üstelik böyle durumları destekliyor ve AR-GE için veri tabanlarında değerlendiriyor, bu yolla ürünlerini kusursuz olmaları için geliştiriyor. Hatta bu amaçla para ödülleri dağıtıyor.

Pazar günü Güney Kore’nin başkenti Seul’de yapılan bir güvenlik konferansında Çinli gurup Qihoo 360  Google’ın yeni ürünü Pixel telefonu bir kod yardımıyla bir dakikanın altında hacklemeyi başardı. Bu kod, Pixel kullanıcılarının kimlik bilgilerine, özel dosyalarına ulaşmayı ve başka saldırılar için geleneksel güvenlik kodlarını iptal edebilmeyi başardı.

Google Pixel'i hackledikten sonra "Bozduk bunu" diyen Qihoo 360 elemanlarından biri.

Ama işin bir de sevindirici tarafı da var. Google şimdi gözlerinin önünde gelişen bu durumla ilgili, Qihoo 360’ın kullandığı zararlı yazılımı adım adım izleyerek buna karşı güvenlik protokolleri hazırlayabilecek. Qihoo 360  gurubu bundan 2 sene önce Tesla Model S’i de hacklemeyi başamış ve şirketin güvenlik açıklarını farklı değerlendirmesine katkıda bulunmuştu. Trump’ın söylediğinin aksine, aslında Çin’de herkes teknolojiyi alaşağı etmeye çalışmıyor demek ki.

Google Pixel En Hızlı Android Telefon Olacak

Bir Hacker Olabilme Potansiyeliniz Var mı?

Tarihin Gördüğü En Absürt Hacker Saldırıları

YORUMLAR