Google, Pixel Telefonların Tanıtımı İçin Kesenin Ağzını Fazla Açmış

Google, Pixel Telefonların Tanıtımı İçin Kesenin Ağzını Fazla Açmış

Google’ın yeni tanıttığı ve oldukça beğenilen yeni telefonları Pixel ve Pixel XL için reklam ve tanıtıma harcadığı para şimdiden 3.2 milyon doları bulmuş.

TV spot reklamları, görsel, işitsel ve medya kampanyaları gibi pazarlama harcama kalemlerini kapsayan toplam bütçe, oldukça yüksek. Bu bütçeye Verizon GSM operatörü için ortaklaşa hazırlanan pazarlama bütçeleri de dahil. Google Pixel telefonların satışını ABD’de Verizon GSM operatörü üstlenmişti.

Aslında belki ironik ama bu reklam kampanyasına en büyük desteği sıkıntılı bir dönem geçirip piyasadan çekilen Samsung Galaxy Note 7 verdi. Pazarlama uzmanlarına göre, büyük olasılıkla Galaxy Note 7 bu tür bir kriz yaşamasaydı Google’un reklam ve pazarlama bütçesi çok daha yüksek rakamlara ulaşabilirdi. Note 7 rekabet ortamından çekilince meydan biraz Google Pixel telefonlara kalmış gibi duruyor.

Verizon 20 Ekimden itibaren ABD’de Pixel cihazları satmaya başlayacak. Google bu yıl çıkmadan 4 milyon Pixel cihaz satmayı hedefliyor. Hazır Note 7 arenadan çekilmişken bu mümkün olabilir mi, göreceğiz.

Bu arada pahalı bir prodüksiyona benzeyen bir Google reklamı izleyelim bari...,

Google Pixel, iPhone Satışlarını Düşürür mü?

Google Pixel Etkinliğinde Duyurulan Her Şey

Google Pixel XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR