Google, Pixel ve Nexus Telefonlarına Desteği Kesiyor

Google, Pixel ve Nexus Telefonlarına Desteği Kesiyor

Google markalı bir akıllı telefonunuz varsa ve model yükseltip yükseltmemek konusunda kararsız iseniz bu haberimizi okumalısınız. Çünkü Google akıllı telefonları için oluşturduğu destek listesini güncelledi.

Google'ın Nexus akıllı telefonları için oluşturduğu ve ne zamana kadar güncelleme desteği sunulacağı gibi bilgilerin bulunduğu sayfasını bu linkten inceleyebilirsiniz. Bu bilgilere bakılırsa Google sözünde durmuş. Çünkü daha önce yapılan bir açıklamada Google markalı akıllı telefonların çıktığı tarihten 2 yıl sonrasına kadar Android güncellemelerini, 3 yıl sonrasına kadar da güvenlik güncellemelerini alacağı açıklaması yapılmıştı. 

Güncellenen bu listenin dışında 2016'da piyasaya çıkan Pixel ve Pixel XL akıllı telefonları 2018'in Ekim ayına kadar Android güncellemelerini almaya devam edecek. Güvenlik güncellemeleri ise bu telefonlar için 2019'un Ekim ayına kadar devam edecek. Bu tarihten sonra ise Google müşteri hizmetleri dahil olmak üzere tüm desteğini bu telefonlar için bitirmiş olacak.

Google, Android Güvenlik Güncellemesi Gelen Cihazların Listesini Yayınladı

Google Pixel 2'nin Görüntüleri Sızdı, Cihazın Ekranı Çerçevesiz Olabilir

YORUMLAR