Google Pixel XL 4 GB RAM ve Android Nougat 7.1 İle Birlikte Gelecek

Google Pixel XL 4 GB RAM ve Android Nougat 7.1 İle Birlikte Gelecek

Google'ın yakında çıkacak olan Pixel XL modeli hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bir benchmark testinden sızdırılan bilgilerde Google Pixel XL'ın 4 GB RAM'e sahip olacağı ve Android Nougat 7.1 ile birlikte geleceği görüldü. 

Bu sene çıkması beklenen bütün amiral gemileri piyasaya sürüldü. Fakat Google, henüz yeni nesil telefonunu bizlere sunmuş değil. Google Pixel ismini alması beklenen bu telefona dair ortaya atılan yeni iddialar ise herkesi heyecanlandıracak cinsten çünkü Google Pixel en hızlı Android telefon olacak iddiaları ortaya atılıyor.

Daha önce yapılan testlerde Google Pixel XL'ın Qualcomm Snapdragon 820 4 çekirdekli yongaya sahip olacağı ve 1.59 Ghz çekirdek hızıyla birlikte geleceği biliniyordu. Hatta benchmark skoru 4151 olarak saptanmıştı. Bugün çıkan verilerde de (eskiden 3 GB olduğu söyleniyordu) 4 GB RAM ve Android 7.1 ile çıkış yapacağı ortaya çıktı. 

Nexus serisinden sonra ürettiği telefonlara daha çok önem vereceğinin altını çizen Google, Pixel serisiyle birlikte sadece bu telefonlara özel üretimler de yapmayı planlıyor. Google Pixel satın alan kullanıcıların bu telefonlara özel uygulamalar ve yazılımlar görmesinin yüksek ihtimalli olduğu konuşuluyor. Ayrıca Google'ın Android üzerinde yapacağı bazı özel ayarlamalarla, telefonun hızını da arttıracağı yine söylenenler arasında kendisine yer buluyor. Ayrıca Pixel'in görüşüne dair detayları da hemen almanız mümkün. Google'ın Nexus telefonlar için ürettiği "launcher" artık Google Pixel Launcher olarak adlandırılıyor ve muhtemelen yeni telefonlarda kullanılacak ara yüzün ilk ipuçlarını da veriyor. 

Google Pixel XL Telefonun Teknik Özellikleri Belli Oldu

YORUMLAR