Google Pixel XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Pixel XL Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Bugün 19:00'da başlayan etkinlikte tanıtılan Google Pixel XL, teknik özellikleri ile katılımcıları etkilemeyi başardı. Cihazın teknik özellikleri kadar merak edilen fiyatı ve çıkış tarihi bilgisi de lansmanda belli oldu.

#madebygoogle etiketiyle öne çıkan YouTube üzerinden de canlı olarak yayınlanan Google etkinliğinde Nexus ailesine dahil olan iki yeni model gördük: Google Pixel ve Pixel XL. Eski Nexus cihazlarla karşılaştırdığımızda tasarım olarak amiral gemisi modellere oldukça yaklaşan, donanımlarıyla da geride kalmayan Google imzalı Google Pixel adlarını taşıyan phabletler hem tasarım hem de özellik olarak ayrılmıyor.

Google Pixel XL Özellikleri:

Her iki cihazın da ekranı, işlemcisi, belleği, depolama alanı, hatta arka ve ön kamerası aynı. Farklı olarak Pixel XL modelinde daha büyük kapasiteli batarya mevcut. Tabii ki biraz daha kalın ve ağır.
Bir Google telefonu olduğundan doğal olarak Google’ın uygulamaları Allo, Duo, Google Fotoğraflar ile önyüklü gelen ve Android işletim sisteminin son sürümü 7.1 üzerinde çalışan saf Google Pixel XL, saf Android deneyimi sunuyor. Gereksiz arayüz, gereksiz uygulamalardan arındırılmış ve donanımıyla son derece performanslı bir premium Android telefon karşımızda.

Google Pixel XL
Ekran 5.5 inç Full HD (534ppi), AMOLED, Gorilla Glass 4
İşlemci Qualcomm Snapdragon 821
Bellek 4GB LPDDR4 
Depolama 32GB ve 128GB
Kamera 12.3MP, f/2.0, 1.55um, OIS arka, 8MP ön
Batarya 3450 mAh
İşletim Sistemi Android 7.1 Nougat
Boyut ve Ağırlık 154.7 x 75.7 x 8.6 mm, 168 g

Google Pixel XL Çıkış Tarihi ve Fiyatı:

Siyah, gümüş, mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle gelen Google Pixel XL da Pixel gibi 32GB ve 128GB depolama seçeneklerine sahip. 32GB modeli tercih ederseniz 769 dolar, 128GB modelin fiyatı da 869 dolar. Cihazın resmi olarak açıklanan çıkış tarihi ise 20 Ekim. 13'ünde ön siparişlerin başlayacağını belirtelim. Google Pixel özellikleri bağlantısına tıklayarak ayrıca diğer modelin özelliklerini görebilirsiniz.

Google Pixel Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR