Google Pixel Yeni Özellikler Kazandı

Google Pixel Yeni Özellikler Kazandı

Google'ın yeni Pixel telefonları piyasaya sunulduğundan beri çok sayıda eleştiri aldı. Bizim de inceleme fırsatı bulduğumuz telefon, bazı konularda gerçekten eleştirilmeyi hak ediyordu. Durumu toparlamaya çalışan şirket, bugün Kanada'da bulunan Pixel sahipleri için bir güncelleme yayınladı. Bundan böyle Pixel ve Pixel XL çift dokunma ve uyandırma özelliklerine sahip olacak. 

Yeni gelen özelliklerle birlikte, kullanıcılar artık uyarıları görmek için cihazın ekranına iki parmağı ile dokunabilecek veya iPhone'larda bulunan "yatma zamanı" özelliği gibi uyanma saati ayarlayabilecekler. Bu özellikler Nexus 6P gibi eski modellerde bir şekilde bulunuyordu ama Google nedense Pixel modellerinde bunları kullanmayı tercih etmedi. Apple'ın akıllı telefonuna en iyi alternatif olarak piyasaya sürülmüştü ve şimdilik beklentileri pek karşılayamadı. 

Özellikleri aktif etmek isteyen kullanıcılar genel ayarlar bölümündeki "Taşı" bölümüne gidebilir. Daha sonra "Telefonu kontrol etmek için çift dokun" kısmından özelliği kullanmaya başlayabilirler. Bakalım ilerleyen dönemlerde cihazlar hangi güncellemeleri alacak. 

Google Pixel Bir iPhone’dan Üretilmiş Olabilir mi? İşte Videosu

Google Pixel Launcher Artık Tüm Android Cihazlar İçin İndirilebiliyor

YORUMLAR