Google Pixel Kameralarında Sıkıntılar Yaşanıyor

Google Pixel Kameralarında Sıkıntılar Yaşanıyor

Geçtiğimiz aylarda ilk kez karşımıza çıkan Pixel serisi telefonler sahip oldukları özelliklerle göz dolduruyordu. İlk başlarda hakkında iPhone'larla yarışabilecek bir telefon gibi düşündüğümüz Pixel'lerin her geçen gün yeni bir sorunu ortaya çıkıyor. Sorunun kaynağı bu sefer kamera.

Google'ın büyük umutlarla tanıttığı Pixel ve Pixel XL telefonlar Android platformunun en özel telefonları arasında yer alıyor. Ayrıcalıklı özelikleriyle dikkat çeken telefonlar, Apple'ın iPhone'larına da kafa tutabiliyordu. Ancak şu sıralar Pixel cihazların gidişatı pek iyi değil. Geçtiğimiz günlerde 1 dakikadan kısa bir sürece hacklenebilen Pixel'ler güven sorunu oluşturmaya başlamıştı. Bu olayın etkisi geçmeden şimdi de Pixel cihazların kamerasından sorunlar oluşmaya başladı.

Geçen haftalarda ilk kez karşımıza çıkan kamera sorunu, Pixel'lerin güneş ışığına karşı fazla hassas olmasından kaynaklanıyor ve resimlerde istenmeyen parlamaların oluşmasına neden oluyordu. Bu sefer ki sorun daha büyük çaplı. Google'ın forumlarında da tartışılan konuya bakılacak olursa kamera uygulamasını kullanan kullanıcılar ekranda aniden beliren sarı ve mor çizgilerle karşılaşıyor ve donma sorunu yaşıyorlar. Sorunun fazlaca tekrar etmesi ve çözümünün şu anlık olmaması kullanıcıları da bezdirmiş durumda. Söz konusu sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu henüz bilinmiyor. Sorundan kurtulmak için telefonu yeniden başlatmak gerekiyor ancak bir dahaki sefer kamera uygulaması açıldığında aynı sorun tekrar baş gösteriyor. Yaşanan sorun ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Google Pixel Yeni Özellikler Kazandı

Google Pixel'in Black Friday Satış Performansı Göz Doldurdu

YORUMLAR