Google Play 50 Milyar Uygulama İndirme Sayısını Geride Bıraktı

Google Play 50 Milyar Uygulama İndirme Sayısını Geride Bıraktı

Geçtiğimiz günlerde Google'ın yılın ikinci çeyrek kazançlarını açıklayan şirket CEO'su Larry Page, aynı zamanda farklı konulara da değindi. Google'ın Android uygulama mağazası üzerinden indirilen toplam uygulama sayısının 50 milyarı geride bıraktığını bildiren Page, Android için işlerin gayet yolunda gittiğinin sinyallerini vermiş oldu.

Geçtiğimiz Mayıs ayında düzenlenen Google I/O Geliştiriciler Konferansı sırasında yapılan duyuruyla Google Play Store üzerinden indirilen toplam uygulama sayısının 48 milyarı aştığı doğrulanmıştı. Aynı dönem içerisinde Apple'da kendi uygulama mağazası olan App Store üzerinden indirilen uygulama sayısının 50 milyara ulaştığını duyurmuştu.

Uygulama indirme sayıları göz önüne alındığında şu an için App Store'un arkasında görünen Google Play, yoluna emin adımlarla devam ediyor ve eminim ki yakın zamanda App Store'u geride bırakacaktır. Bunu söylememin nedeniyse oldukça açık. Şu an dünya üzerinde Android işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tablet kullanan kullanıcıların sayısı oldukça fazla ve her geçen gün bu sayı büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

Aynı zamanda Android uygulama pazarının büyümeye devam ettiğine de dikkat çeken Page, bu yılın ilk yarısında Android geliştiricilerine yapmış oldukları ödemenin, neredeyse geçtiğimiz yılın tamamında yapmış oldukları ödemelere eşit olduklarını bildirdi.

Steam Yaz İndirimleri Devam Ediyor

YORUMLAR