Google Play Games Servisi Android Dünyasını Heyecanlandırdı

Google Play Games isimli Android oyun merkezi projesi doğrulandı.

Google Play Games Servisi Android Dünyasını Heyecanlandırdı

Google, Android işletim sistemli akıllı telefon kullanıcılarının mobil oyun deneyimlerini artırmak için yepyeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Google Play Games adı verilen yeni ürüne dair ekran görüntüleri sızdı ve Google Play servisleri tarafından da doğrulandı.

Google I/O etkinliği önceki Android cephesinde oldukça hareketli anlar yaşanıyor. İşletim sisteminin yeni bir sürümünün de tanıtılması beklenen etkinlik öncesinde büyük bir gelişme yaşandı ve Google Play Games isimli bir uygulamanın ekran görüntüleri sızdı.

Android Police isimli popüler yabancı mecranın ele geçirdiği bir kurulum dosyasıyla başlayan süreç, söz konusu uygulamanın kurularak ekran görüntülerinin yayınlanmasıyla ilgi çekici bir noktaya geldi.

Google Play Games nedir?

Şu ana kadar elde edilen bilgiler ve ekran görüntülerinin bizlere söylediğine göre Android oyunlarının sosyal boyutları da bulunan bir merkeze işlenmesi olarak ifade edebiliriz. Xbox Live ya da Apple Oyun Merkezi gibi özelliklere sahip olacak olan servis Google+ ile uyumlu çalışacak. Bir oyunda kazanılan puanlar, başarılar, kazanımlar ve arkadaşların neler yaptıkları bu servis üzerinde yer alacak ve paylaşılabilecek.

Söz konusu servisle ilgili detaylı bilgilerin birkaç gün sonra başlayacak olan Google I/O 2013 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

Düşük fiyatlı iPhone üretime hazır

YORUMLAR