Google Play Gazetelik Tamamen Yenilendi

Google Play Gazetelik Tamamen Yenilendi

Google'a bu aralar kesinlikle bir şeyler oldu. Teknoloji devi, bugün hem Google Play Müzik uygulamasını elden geçirdi hem de Google Allo'yu yeni çıkartmalar ekleyerek güncelledi. Şimdi ise arama motoru devi bir diğer uygulaması olan Google Play Gazetelik uygulamasını tamamen yeniden tasarladığını ve yeni özellikler eklediğini duyurdu. Hem mobil platformlarda hem de masaüstünde Play Gazetelik uygulamaları artık daha modern bir görünüme kavuştu.

Google bu güncellemenin daha fazla kişiselleştirmeye, zengin medya içeriğine ve platformu web geneline yaymaya odaklandığını belirtiyor. Bununla birlikte, Play Gazetelik uygulamasını düzenli olarak kullanıyorsanız önemli bir tasarım değişikliği ile karşılaşacaksınız. Uygulamayı açar açmaz, en önemli içeriklerin yer aldığı kişiselleştirilebilir bir ekran göreceksiniz. Burada en önemli haberleri, içerikleri vs. bulabilirsiniz. Daha sonra takip ettiğiniz kategorileri ve haber kaynaklarının bulunduğu kısımda Play Gazetelik uygulamasının önerileri de yer alacak. Bu önerilerden her biri hakkında geri bildirim gönderebilir veya seçeneklerden önerileri kişiselleştirebilirsiniz. 

Veri Tasarruf Modu Geldi

Play Gazetelik uygulamasının son güncellemesi veri tasarruf modunu da beraberinde getirdi. Bundan böyle kullanıcılar bant genişliği ve verileri izleyebilecekler. Burada Google, multimedya içeriğine verdiği desteği geliştirdiğini ifade ediyor. Örneğin kullanıcılar artık özetlere göz atabilecek ve videolarda otomatik oynatma seçeneğinin aktif olduğunu görecekler. Diğer yandan görüntüler eskisinden daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olacak.

Google'ın Newsstand 4.0'ı yeni bir uygulama vasıtasıyla web geneline yaymayı amaçladığını da vurgulamadan geçmeyelim. Dolayısıyla bu geliştirmeler sadece mobil platformlarla sınırlı kalmayacak, artık tüm haber kaynaklarına istediğimiz yerden ulaşabileceğiz. 

Bütün değişiklikler birkaç gün içerisinde tüm platformlarda aktif olacak. Google servisleri gerçek anlamda boyut atladı diyebiliriz.

Ülkemizde Google, Google Play ve App Store'da VPN Aramaları Tavan Yaptı

YORUMLAR