Google Play Hizmetleri, En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Google Play Hizmetleri, En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Popüler işletim sistemi Android'in, her telefonunda bulundurduğu Google Play Hizmetleri, 5 milyar indirilme sayısına ulaştı. 5 milyarlık indirme sayısına ulaşan Google Play Services, Google Play'in en çok indirilen uygulaması olma ünvanını ele geçirdi.

Ancak Android kullanıcıları Google Play Hizmetleri manuel olarak indiremiyor. Android cihazın sahibi Google hesabıyla telefona giriş yaptığında, Google Play önceden yüklenmesi gereken uygulamaları indirilenlere otomatik olarak ekliyor. Bu sebepten dolayı, Play Services kurulu olan beş milyar cihazın otomatik indirmeye maruz kaldığı anlaşılabiliyor.

Ayrıca bu 5 milyar Android kullanıcısı dışında, Android kullandığı halde Google'a bağlı olmayan bazı telefon ve tabletler var. Bu telefon ve tabletlerin pek çoğu Çin gibi kalabalık bir ülkede bulunduğu için 5 milyar cihaz dışında da Play Hizmetler kullanılıyor. Ancak bu kullanım istatistiklere yansımıyor.

Yine de 5 milyar çok büyük bir rakam. Dünya üzerinde en çok nüfusa sahip olan en popüler 10 ülkenin popülasyonlarını bir araya getirirseniz, bu sayıya ulaşmanız mümkün değil. Bundan dolayı, Google büyük bir başarının sahibi diyebilirim.

Google Fotoğraflar, Albümlerin 2 Bin Fotoğraf Sınırını Büyütüyor

Google, 50 Milyon Dolarlık Yatırımla Linkedln’e Rakip Oluyor!

YORUMLAR