Google Play Mağazası Aile Kütüphanesi Uygulamasına Geçti

Google Play Mağazası Aile Kütüphanesi Uygulamasına Geçti

2014 yılından bu yana Apple App Store’da uygulanan aile paketi uygulamasını, Google 2015 yılının Aralık ayında Google PlayMusic servisinde kullanmaya başlamıştı. Bir yıldır Google Play için çıktı çıkacak şeklinde söylentileri dolaşan Google Play Family Library uygulaması sonunda hizmete girdi.

Google Play Music servisinde aile bireyleri 6 kullanıcıyı seçerek bir hesap üzerinde farklı platformlarda hizmetten faydalanabiliyorlardı. Bu sistem bundan böyle Google Play uygulama mağazasında da geçerli olacak. Google Play Family Library (Aile Kütüphanesi) adı verilen sistem dün itibariyle servis vermeye başladı.

Google Play Aile Kütüphanesi Nedir?

Aile bireylerinden sadece bir kişi 6 kişilik bu paketi yönetebiliyor. İstediği bireylerin hangi içerikleri görebiliyor olmasını da kontrol edebiliyor. Böylece çocukların mağazadaki her içeriğe rahatça erişebiliyor olmaları engellenebiliyor. Yönetici ebeveyn bir kredi kartını 6 kişilik aile paketi üyesi için mağazaya atayabiliyor ve indirilen uygulamaları bu hesaptan onaylayabiliyor. Bu durumda satın almalardan da yönetici birey sorumlu oluyor.

Aile Kütüphanesi Hangi Ülkelerde Kullanılıyor?

Google Play mağazası aile paylaşım planı "aile kütüphanesi" adı altında uygulamalar, filmler, kitaplar gibi birçok unsurun bir arada izlenebildiği aileye özel bir alan yaratılabilmesine de olanak tanıyor. Henüz Türkiye'de hizmet vermeyen Family Library, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve ABD'de kullanıma sunuldu.

Google Play Ödülleri Sahiplerini Arıyor

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

YORUMLAR