Google Play Mağazasında Uygulama Denemek Çok Daha Kolaylaşıyor

Google Play Mağazasında Uygulama Denemek Çok Daha Kolaylaşıyor

Google Play uygulama mağazasında uygulama denemek aslında zor değil. Ancak "neden daha kolay olmasın" diye düşünen Google harekete geçti.

Google’ın yaptığı bir değişiklikle artık bir uygulamayı test etmek için bir topluluğa katılmaya ya da geliştiriciler web sitesine ihtiyacımız olmayacak. Google Play’de yapılan bu yenilikle, uygulamalar mağazada yer almaya başladığı andan itibaren beta sürecine dahil olabileceğiz. Böylece beta test süreci sunan uygulamalardan daha hızlı haberdar olabilmek mümkün olabilecek.

Yine de Google’ın yaptığı açıklamaya göre bazı beta testler Google+ üzerinden üye olunarak kullanılabilecek ancak daha fazla bir prosedür gerektirmeyecek. Öte yandan Google, hangi uygulamanın beta sürümünün ne zaman kullanılabileceğini de kullanıcılarına duyuracak. Bu beta uygulamalarının altına artık herkese görünen genel yorumlar yerine, doğrudan uygulamanın geliştiricisine geri dönüşler yapabileceğiz.

Google Play için bu güncellemenin cihazlara ne zaman geleceği hakkında net bir tarih yok. Biliyorsunuz Google bu tür güncellemeleri devreler halinde yayınlıyor. Tamindir.com Google Play (sürüm: 6.7.07) uygulamasını indirerek telefonunuza kurarsanız bu güncellemeye sahip olabilirsiniz. 

YORUMLAR