Google Play Oyunlar Artık Mobil Oyun Videoları Kaydetmemize İzin Verecek

Google Play Oyunlar Artık Mobil Oyun Videoları Kaydetmemize İzin Verecek

Eğer Android cihazınız üzerinde mobil oyun oynamayı seviyorsanız ve bu oyunlardaki görüntüleri paylaşamamaktan şikayetçiyseniz Google Play Oyunlar uygulamasına gelecek yeni özellik hoşunuza gidecek. Şimdiye kadar oyunculara yeni mobil oyunlar keşfetme, oyunlardaki başarımların kaydını tutma, oyun kayıt doyalarını farklı cihazlar arasında paylaşma gibi konularda yardımcı olan Google Play Oyunlar'a gelecek yeni özellik sayesinde oyuncular herhangi bir ek uygulama kullanmadan oyun videosu çekme işini kolayca gerçekleştirebilecekler. Şu ana kadar oyunlardaki videolarımızı kaydetmek için 2. parti uygulamaları indirip kullanmak zorundaydık. Bu yeni özellik sayesinde herhangi bir uygulama indirmeden Google Play Oyunlar'ın dahili özelliğiyle kolayca video kaydedebileceğiz.

Google Play Oyunlar'a gelen yeni Android oyun video çekme özelliği şu an Amerika ve İngiltere'de kullanılabiliyor. Uygulamanın bu özelliğinin kısa bir süre içerisinde diğer ülkelere de açılması beklenmekte.

Google Play Oyunlar uygulaması şu an için 480p ve 720p çözünürlük seçenekleriyle video kaydetmenize izin veriyor. Uygulamanın güzel özelliği ise Android cihazınızın ön kamerasını kullanarak küçük bir çerçeve içerisinde sizin görüntünüzü ve sesinizi de kaydedebilmesi.

YORUMLAR