Google Play Oyunlar'da Kullanıcıların Çok Hoşuna Gidecek Yenilikler Yapılıyor

Google Play Oyunlar'da Kullanıcıların Çok Hoşuna Gidecek Yenilikler Yapılıyor

Google'ın milyonlarca kullanıcıya sahip olan mobil uygulaması Google Play Oyunlar için bazı yeniliklerin yapılacağı duyuruldu. Google'ın resmi blog sayfasında yayınladığı bu güzel haber, Android kullanıcılarını oldukça mutlu edecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz üzere Android mobil işletim sistemi üzerinden oyun oynarken internet gerektiren bazı oyunlar için üyelik girişi yapmanız gerekiyor. Şu anda hizmet veren Google Play Android uygulaması aracılığıyla yapılan bu üyelik girişleri oldukça sorunlu bir şekilde işliyordu. Kullanıcılar tarafından kısa bir süre içerisinde güncellenmesi istenen Google Play Oyunlar uygulaması, sorunları düzeltilip yeni özelliklerini aktif emek için uzun bir zamandan sonra tekrar geliştiriliyor.

Google, Oyunlar uygulamasını güncelleyerek daha kullanışlı bir hale getirecek. Söylentilere göre güncellenecek yeni uygulama sonrasında oyunlarda yapmanız gereken üyelik girişleri otomatik olarak aktif edilecek. Kullanıcılar sadece bir kere üyelik girişi yapacaklar ve hangi oyunu oynarlarsa oynasınlar tekrar onlara üyelik girişi sorulmayacak. Bunun yanı sıra oyunlar açıldığında Google Play uygulaması da daha hızlı bir şekilde çalışacak. Yani hem sisteminizi yormayacak hem de size daha fazla zaman kazandıracak.

Google Play Oyunlar'da yapılacak olan değişiklikler otomatik üyelik girişiyle sınırlı değil. Yenilenen tasarımla birlikte ödeme sistemlerinde de kolaylık sağlanacak. Hesabınızı sadece bir seferlik tanımlamanızdan sonra istediğiniz oyun içi satın almayı yapabileceksiniz. Google'ın Oyunlar uygulaması için kesin güncelleme tarihi bilinmiyor fakat çok kısa bir süre içerisinde mağazada aktif hale getirileceğini düşünüyoruz.

Google Play 13 Uygulamayı Marketten Kaldırdı Siz de Telefonlarınızdan Kaldırın

Google 2015 Yılında 780 Milyon Zararlı Reklam Engelledi

YORUMLAR