Google Play Promosyon Kodları 8 Ülkede Daha Geçerli Oldu

Google Play Promosyon Kodları 8 Ülkede Daha Geçerli Oldu

Bir geliştirici kullanıcılara ücretli bir içeriği hediye olarak sunmak istediğinde, bunun en temel yöntemi promosyon kodu kullanmaktır. Ancak promosyon kodlarının kullanımı bazı bölgelerle sınırlı tutuluyor. Yani Google Play Store promosyon kodları geçerli olmadığı bölgelerde kullanılamıyor. Bu amaçla promosyon kodlarının etki alanını genişletmek isteyen Google, şimdi 8 ülkeyi daha promosyon kodlarının geçerli olduğu ülkeler listesine ekledi.

Play Store promosyon kodları bir içerik satın alma ve hesap bakiyesine kaynak ekleme işlemlerinde kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Aynı zamanda geliştiriciler de kullanıcılara promosyon kodları üzerinden içerik hediye edebiliyor. Hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için pratik bir araç olan promosyon kodlarının geçerliliği kullanıcının yaşadığı yere göre değişiyor.

Promosyon kodlarının dünya çapında geçerlilik çemberini genişletmeyi amaçlayan Google, bu amaca yönelik olarak Belçika, Finlandiya, Yunanistan, İrlanda, Hollanda, Yeni Zelanda, Portekiz ve Güney Afrika olmak üzere sekiz ülkeyi daha etki alanına kattı. Ayrıca promosyon kodları Türkiye’de de geçerli durumda. Son genişlemeyle birlikte Google Play Store promosyon kodlarının geçerli olduğu ülkeler listesi şöyle sıralandı:

StarCraft'ın Kaynak Kodlarını Bulan Oyuncu Hediyeye Boğuldu

Google Play 2017 Ödüllerinin Sahipleri Açıklandı

YORUMLAR