Google Play Protect Duyuruldu, Kötü Amaçlı Uygulamalara Son!

Google Play Protect Duyuruldu, Kötü Amaçlı Uygulamalara Son!

Google I/O 2017 Geliştirici Konferansı'nda bütün Google servislerine dair birbirinden güzel duyurular alıyoruz. Bunlardan biri de Google Play Protect oldu.

Günümüzde akıllı telefonların güvenliği her şeyden önce geliyor. İşin güzel tarafı Google'da bunun farkında ve bizi korumak için elinden geleni yapıyor. Google Play Protect hizmeti de bu amaçla geliştirilmiş ve Play Store'a erişimi olan herhangi bir Android cihazını güvence altına almaya yardımcı oluyor. 

Özellik, uygulamaları tarıyor (makine öğrenimi sayesinde) ve potansiyel olarak kötü amaçlı yazılım barındıran uygulamaları cihazınızdan uzak tutup, gerektiğinde ise kaldıracak. Her zaman güncel olacak Google Play Protect, Android cihazınızın güvenliği için daha fazla şeffaflık vaat ediyor.

Google Play Protect, aynı zamanda Android Wear da dahil olmak üzere cihazınızı onarmanıza, çaldırmanıza, kilitlemenize veya silmenize olanak tanıyan "Cihazımı Bul" özelliğini de içerisinde barındırıyor. Bu tamamen yeni bir kavram değil, ancak eklenmesi iyi oldu. Telefonun izini sürmek isteyenler için faydalı olacaktır.

Google I/O ile ilgili diğer haberlerimiz için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

YouTube, 360 Derece Videoları TV'lere Getiriyor

Google Fotoğraflar Muhteşem Özellikler Kazandı

Google I/O 2017'de Sundar Pichai, Muazzam Rakamlar Açıkladı

Gmail'e Akıllı Yanıt Özelliği Geldi

Aktif Android Kullanıcı Sayısı 2 Milyarı Geçti

YORUMLAR