Google Play Sonunda Uygulama ve Oyun Listelerini Ayırdı

Google Play Sonunda Uygulama ve Oyun Listelerini Ayırdı

Android işletim sisteminin yazılım indirme merkezi Google Play, kullanıcılar tarafından çok uzun süredir beklenen yeniliği sonunda yaptı. Google Play, uygulama ve oyun listelerini artık ayrı ayrı gösteriyor.

Aslında Google Play üzerinden, çeşitli kategorilere ayrılmış olan ve en çok indirilen yazılımlar ile oyunları bulmak bir hayli basitti. Fakat uygulamalar ve oyunlar bir arada duruyor, oyun arayanlar bir aşama daha geçmek durumunda kalıyorlardı. Çıkışının üzerindne sekiz yıl geçtikten sonra Google, bir kesim tarafından sorun olarak algılanan bu birlikteliği bitirdi. Artık oyunlar ve yazılımlar kendilerine ait alanlarla sergilenecekler.

Bir önceki sistemde en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde, hem oyunları hem de uygulamaları bir arada görüyorduk. Bu iki tarafından birbirinden ayrılmasından sonra yeni çıkan oyunları veya yazılımları daha kolay takip edebilceğimiz gibi son günlerde popüler olanları da daha kolay bulabileceğiz. Aşağıda da görebileceğiniz gibi yeni hal daha anlaşılır ve kullanılır olmuş.

İki ayrı dünyanın farklı taraflarda sergilenmeye başlamasıyla birlikte, telefon ya da tabletlerinde oyun oynamak istemeyenler ve daha çok uygulamaya yönelenler de rahat bir nefes alacaklar ve trendleri daha kolay takip edecekler. 

Google Play Store 2015'in En İyi Uygulamalarını Seçti

Google Play Store'da Çok Kullanılmayan 5 Müthiş Özellik

YORUMLAR