Google Play Store'a Yeni Kategoriler Geliyor

Google Play Store'a Yeni Kategoriler Geliyor

Her gün binlerce uygulamanın yayınlandığı Google Play Store büyüme potansiyelini aşınca artık gerekli olan bir yapılanmaya gitti. Milyonlarca uygulama arasında en çok işimize yarayacak olanı bulmanın zor olduğu platforma nihayet yeni kategoriler eklenecek.

Android kullanıcılarından gelen talepleri önemliden önemsize doğru sıralamaya kalksak, yeni kategorilere ihtiyaç olduğu gerçeği eminim ilk 5 arasında yer alır. Zira bazı alanlarda yaptığımız en basit aramalarda bile istediğimiz uygulamayı bulamamaya başlamıştık. Yeni eklenecek kategoriler ile bu sorun ortadan kalkar mı bilmiyorum ama oldukça katkısı olacağı kesin. 

Google'ın bugün yaptığı açıklamayla Play Store'a yeni kategoriler ekleneceğini doğruladı. Toplamda 8 yeni kategori göreceğimiz platformda, Sanat ve Tasarım, Araba ve Vasıtalar, Güzellik, Arkadaşlık, Etkinlikler, Yiyecek ve İçecek, Ev, Ev ve Ebeveyn kategorilerileri yer alacak. Ayrıca, Medya ve Video kategorisinde Video Oynatıcılar ve Editörler bölümünü göreceğiz, Ulaşım kategorisinde ise Haritalar ve Navigasyon adlandırılması olacak.

Yeni eklenen kategorilerin Google Play'de 60 gün içinde kullanılabilir olması bekleniyor.

Google Maps Daha Sade ve Anlaşılabilir Olacak

Google Sizi Arayan Spam Numaraları Engelleyecek

YORUMLAR