Google, Play Store'daki Sahte Yorumlara Savaş Açtı

Google, Play Store'daki Sahte Yorumlara Savaş Açtı

Google, Play Store'daki sahte yorumlara savaş açtı. Arama motoru devi, platformda bulunan sahte değerlendirmelerin diğer içeriklerin sıralamasını düşürmesi sorununa kalıcı bir çözüm getirmeyi planlıyor.

Google Play Store'da milyonlarca uygulama var ve her geliştirici kendi uygulamasının ön plana çıkması için kıyasıya rekabet ediyor. Hal böyle olunca, ya uygulama üzerinden oy kullandırılmaya zorlanıyor ya da yorumlar bırakmamız halinde çeşitli hediyeler kazanabileceğimiz dikte ediliyor. Google, bu durumun uzun süredir farkında olmasına rağmen hiçbir adım atmıyordu. Fakat bugün yaptığı açıklamayla birlikte, arka planda yapacağı incelemelerle sahte yorumları engelleyeceğini duyurdu.

Hatırlayacak olursanız Google, birkaç hafta önce de dolandırıcılık yapan uygulamalarla savaşacağını açıklamıştı. Bugün de benzer şekilde, sahte yorumları ve para karşılığı yaptırılan yorumları Play Store'dan kaldıracağını söyledi. Fakat bu açıklamanın ardından, bunu nasıl yapacağına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. 

Şirket ayrıca, Play Store için uygulama geliştiren herkesin Geliştirici Politikasına uyması konusunda da uyarıyor. Sahte haber tartışmalarının kol gezdiği dünyada, Google'ın yorumlara dahi dikkat edeceğini söylediğini görmek gerçekten rahatlatıcı. Bakalım bu çalışma sonucunda hangi sahtekarlar açığa çıkacak.

Google Play Store'da Yüzde 80 İndirim Fırsatını Kaçırmayın!

Google Play Yeni Bir Yükselenler Listesi Arayüzüne Geçiyor

YORUMLAR