Google Play Store'un Yeni Arama Önerileri İle Tanışın

Google Play Store'un Yeni Arama Önerileri İle Tanışın

Google yeniliklere başladığı anda durmak bilmiyor. Özellikle en çok kullanılan servislerin ve uygulamaların arabirimlerini ve özelliklerini sürekli olarak değiştirmek istiyor. Bugün ortaya çıkan yeni kullanıcı arayüzü öğesi ise Google Play Store'da göründü. Genel olarak Google aramalarından tanıdık olduğumuz "arama önerileri" çok yakında uygulamamızda olabilir. 

Yeni arama önerilerinin çalışma mantığına gelince, herhangi bir sorgunun girilmesinden sonra, arama teriminiz ne ise ona göre önerilen kelimeler çıkıyor. Dediğim gibi, bu tip arama önerilerini Google'dan biliyoruz. Fakat bu ek terimler bize daha fazla yardımcı olacak. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere arama bölümüne bir söz öbeği yazdığımızda, aşağısında arkaplanı yeşil olan kısımda bazı öneriler çıkıyor.

Yeni kullanıcı arayüzünü şu ana kadar sadece bir Android Police okuyucusu farketti. Ne kadar uğraşsakta bu özelliğe bir daha ulaşamadık. Öyle görünüyor ki Google kullanıcı katılımını sınırlayarak testlerini gerçekleştiriyor. Dolayısıyla arama önerilerinin ilerleyen dönemde gelip gelmeyeceğinden şimdilik emin değiliz. 

Google Play'de 2016 Yılının En İyi Uygulamaları Açıklandı

Google Play Store Yeni Sonuç Arayüzünü Hayata Geçirecek

Google Play Store Dışında Hiçbir Yerden Uygulama İndirmeyin!

YORUMLAR