Google Play Torrent'e Savaş Açtı

Google Play Torrent'e Savaş Açtı

Torrent’e karşı savaş açan Google, bu savaşı Google Play üzerinden de devam ettirmeye kararlı görünüyor. Yaşanan durumun detayları haberimizde.

TorrentFreak’ın açıklamaasına göre Google, Pirate Bay ile ilgili tüm uygulamaları Google Play üzerinden kaldırmaya başladı. Yakın zamanda büyük torrent sitelerine açtığı savaşı da düşündüğümüzde, bu durum bizim için çok da sürpriz olmadı diyebilirim.

Pirate Bay uygulamalarının sahiplerine ihtar göndererek, uygulamalarının Google Play’in hizmet koşullarını ihlal ettiğini bildiren Google, yapılan uyarıyla birlikte uygulamaları mağazadan kaldırdı. Mağazadan kaldırılan uygulamalar ise The Pirate Bay Proxy, The Pirate Bay Premium, The Pirate Bay Mirror ve PirateApp olarak sıralanıyor.

Bu durumun Google Play’de yaşanıyor olması ise olayı daha da ilginç kılıyor. Çünkü Google, genel olarak mağazasında yayınlanan uygulamalara çok fazla karışmıyor. Ancak konu telif hakları ihlali ve torrent olunca, Google’ın daha dikkatli davrandığını açıkça söyleyebilirim.

8 Terabayt Büyüklüğünde Seagate Sabit Disk geliyor

YORUMLAR