Google Play Ücretli Uygulamaları 10 Dakika Süreyle Ücretsiz Oluyor

Google Play Ücretli Uygulamaları 10 Dakika Süreyle Ücretsiz Oluyor

Google Play ücretli uygulamaları artık 10 dakika boyunca, ücretsiz olarak denenecek. Şu an için sadece Amerika'da kullanılabilen bu sistem, yakın zaman sonra küresel olarak faaliyete geçecek.

Yapılan son bilimsel araştırmalar, kullanıcıların herhangi bir medya ürününü mobil cihazlarında tutup tutmaya birkaç dakikalık deneme sonunda karar verdiklerini gösteriyor. Ücretsiz uygulamalarda, oyunu ya da uygulamayı indirdikten sonra karar verme şansına sahip olsak bile, ücretli olanlarda böyle bir şansımız yok. Ancak gerekli ödemeyi yaptıktan sonra sevip sevmeme kararını verebiliyoruz. Google, kullanıcıları bu dertten kurtarmak için ortaya attığı 10 dakikalık deneme uygulamasını sonunda hayata geçirdi. Şimdilik sadece ABD'de kullanılabilen bu seçenek, yakın zaman içinde her kullanıcıya açılacak.

"Satın Al" butonunun hemen yanına yerleştirilen "Şimdi Dene" seçeneğiyle birlikte, satın almak istediğiniz uygulamayı, 10 dakika boyunca kullanabileceksiniz. Bunun için uygulamayı indirmeniz de gerekmeyecek. Bulut sunucular üzerinde çalışacak olan uygulamaya internet aracılığıyla bağlanacak ve bu şekilde onu kontrol edebileceksiniz. Yalnız bu 10 dakikalık süreç, satın alma işleminden sonra profilinizi etkilemeyecek. Yani bir oyunu 10 dakika oynadıktan sonra satın alırsanız, o 10 dakikayı tekrar oynamak durumunda kalacaksınız.

Avrupa Komisyonu'ndan Google'ı Zor Duruma Düşüren 4 Soru

Google Play Oyunlar'da Kullanıcıların Çok Hoşuna Gidecek Yenilikler Yapılıyor

Google Arama ve Google Play Yakında Android Telefonlara Veda Edebilir

YORUMLAR