Google Play Uygulamalarının İkonları Yenilendi

Google Play Uygulamalarının İkonları Yenilendi

Google uygulama, film, oyun ve kitap gibi uygulamalarının yer aldığı Play ailesinin ikonlarını yenilediğini duyurdu. Play ailesinde yer alan Google Play, Play Store, Play Movies & TV, Play Music, Play Games, Play Books ve Play Newsstand adlı yedi uygulamanın yeni tasarımları yayınlandı.

Android cihazlarda yer alan uygulamalarını dört yıl önce Play adı altında birleştirmeye başlayan Google aynı stratejiyi ikon tasarımlarında da takip ederek bu çatı altında yer alan ikonlarında da yeniliğe gitti.

Google’ın resmi blog sayfasında yayınlayan yeni tasarımlı ikonlarda dikkat çeken en büyük yenilik bütün uygulamaların halihazırda Google Play uygulamasında yer alan “play” simgesini içermesi. Google benzer tasarımdan doğabilecek karmaşayı önlemek adına yedi farklı uygulama için, yedi farklı renk seçimine giderek bu renkleri modern ve sade tasarımla aktarmış.

Arama motoru devi yenilenmiş ikonlar için kesin bir güncelleme tarihi açıklamasa da gelecek günlerde ikonların yavaş yavaş telefonlarımızdaki yerini alacağını da belirtti ve de bazı akıllı telefon kullanıcıları şimdiden yenilenmiş ikonları telefonunda görmeye başladığını bildirmeye başladı.

Kim bilir belki sizin ikonlarınızda sessizce yeni görünümlerine kavuşmuşlardır.

YORUMLAR