Google Play Üzerinden Diğer Oyunculara Oyun Hediye Edebileceksiniz

Google Play Üzerinden Diğer Oyunculara Oyun Hediye Edebileceksiniz

Google, Android oyun ve uygulamaların kullanıcılara sunulduğu Google Play'e kullanıcıları ve geliştiricileri etkileyecek bazı yeni özellikler ekleneceğini duyurdu.

Yeni gelecek olan özellikler içerisinde, diğer oyunculara hediye oyun gönderme, iOS için çapraz platform desteği ve geliştiriciler için yeni analiz araçları bulunuyor.

Google yeni eklenecek olan google Play özellikleri ile iOS için sunulan multiplayer desteğini arttıracak. Bu sayede Android kullanıcıları iOS kullanıcıları ile daha fazla eş zamanlı sıra tabanlı oyunlar oynayabilecek. Ayrıca oyuncular oyun kategorisinde 18 farklı ve yeni kategori görecekler. Bu yenilikler dışında artık kullanıcılar diğer oyunculara oyun hediye edebilecekler.

Geliştiriciler tarafına bakıldığında ise yeni gelecek özelliklerden birisi ile geliştiriciler uygulamalarından kazandığı gelirleri uygulama içerisinden daha rahat görüntüleyebilecekler. Ayrıca geliştiriciler için daha geliştiricilere kullanıcı analizleri yapabilmeleri için daha fazla araç sunulacak.

Google Analytics'e direkt olarak AdMob arayüzünden ulaşabilecek olan geliştiriciler, kullanıcıların uygulamaları ile neler yaptıkları hakkında daha detaylı bilgilere de erişebilecekler.

Yeni özelliklerin bir çoğunun Salı(bugün) günü gelmesi bekleniyor. Ayrıca önümüzdeki haftalarda yapılacak olan değişiklikler ve getirilen yeni özellikler hakkındaki daha fazla detaya Google'ın Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda açıklanacak.

Samsung Galaxy S5 ve Rakiplerinin Karşılaştırması

YORUMLAR