Google Play Yaratıcı İnsanları Anlatan Video Serisi Başlattı

Google Play Yaratıcı İnsanlar

Android ekosisteminin mağazası konumunda olan Google Play, bugüne kadar piyasaya sürülen ve milyonlarca insana ulaşmayı başaran mobil oyunların geliştirilmesinde rol alan yaratıcı insanları konu alacak First Person isimli bir video serisi başlatma kararı aldığını duyurdu.

Mobil oyun endüstrisi, her gün yayınlanan binlerce yeni yapımla birlikte, oyun sektörü içinde en hızlı büyüyen ve en çok kazanç getiren alanlardan bir tanesi olmayı başarmıştı. Sektörün durdurulamaz yükselişine rağmen, mobil oyunların geliştiricileri, bilgisayar ve konsol oyunlarının geliştiricilerine nazaran geri planda kalmaya başlamışlar ve kimseye isimlerini duyuramaz olmuşlardı. Google Play ise First Person adını verdiği yeni video serisiyle birlikte çok sevilen oyunların arkasında yer alan isimleri gün yüzüne çıkarma kararı aldı.

First Person serisi kapsamında yayınlanan ilk videodaysa Horizon Zero Dawn, Life is Strange ve Borderlands 2 gibi oyunlarda seslendirme sanatçısı olarak rol alan Ashly Burch sahneye çıkarıldı. İnternet üzerinden yayınlanan Hey Ash, Whatcha Playin? isimli komedi dizisinde de yer alan Burch’un yaptığı işe odaklanan videoda, seslendirme sanatına dair de detaylar verildi.

Ashly Burch videosundan sonra sevilen mobil oyunların geliştiricilerine ve oyunların ortaya çıkmasına vesile olan diğer kişilere odaklanacak birçok video yayınlamayı planladığını açıklayan Google Play, mobil dünyanın kahramanlarını böylece ortaya çıkaracağını belirtti.