Google Play Yeni Bir Yükselenler Listesi Arayüzüne Geçiyor

Google Play Yeni Bir Yükselenler Listesi Arayüzüne Geçiyor

Google Play yeni bir listeleme arayüzünü bazı bölgelerde kullanıma sundu. Bundan kısa bir süre önce genel kullanım arayüzünde bazı değişikliklere giden Google Play, şimdi de trend olmuş uygulamaları, oyunları, filmleri, kitapları farklı bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Üst Sıralar adı verilen (Top Charts) olarak adlandırılan yeni arayüz, ücretli ya da ücretsiz en çok indirilen uygulamaları daha öne çıkarıyor.

Yeni güncelleme henüz tüm kullanıcılara hizmet vermiyor. Ancak her Google güncellemesi gibi hızlı bir şekilde küreselleşeceği kesin. Yeni gelen arayüzle beraber, eskiden “Ücretsiz En Popüler” olarak kategorilendiren bölümler artık sadece “En Popüler” olarak adlandırılan ana kategorinin altında yer alacaklar.

Üst Sıralar ana kategorisi Ücretli En Popüler, En Çok Hasılat gibi alt kategorileri kapsıyor. Genel olarak bakıldığında Google Play arayüzünde sadece kategori isimlerinden başka bir şey değilmiş değil. Google Play, uygulama mağazasının gittikçe karmaşık hale gelmesi için kullanıcıları doğru yönlendirebilmek adına daha birçok güncelleme yapacakmış gibi görünüyor. 

Google Play Gazetelik Tamamen Yenilendi

YORUMLAR