Google Play Yorumlarında Önemli Bir Değişikliğe Gidildi

Google Play Yorumlarında Önemli Bir Değişikliğe Gidildi

Android akıllı telefon ya da tablet sahibiyseniz ve kısa bir süre içinde Google Play’i ziyaret etmişseniz yorumlar kısmında bir farklılık görmüş olabilirsiniz. Oyun ve uygulamalara dair yapılan yorumların sahipleri artık farklı bir şekilde gösterilecek. Google’ın yaptığı bu söz konusu değişiklik ile artık kullanıcıları Google+ adı ve Google+ profil fotoğrafı ile temsil edilecekler.

Google, Google Play’de yer alan oyun ve uygulamalara yönelik sahte yorumların önüne geçmek ve mecrayı daha iyi bir hale getirmek adına yorum adı ve yorumcu fotoğrafı konusunda yaptığı bu iyileştirme sonrasında şeffaflığa ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bu zamana kadar girilen yorumların tümünde yorum sahipleri “Bir Google Kullanıcısı” şeklinde değiştirildi. Henüz bu değişiklikler sizde görünmüyor olabilir ancak en yakın zamanda siz de bu değişikliği görüntülemeye başlayacaksınız.

Google+ sosyal ağının ortaya çıkışı sonrasındaki hamleler gösteriyor ki Google+ sadece bir sosyal mecra olarak kalmayacak ve Google’ın kullanıcıları topladığı ve onları nitelendirdiği, etkileşime soktuğu bir merkez olacak.

YORUMLAR