Google Play'de Uygulamalara Önceden Kayıt İmkanı Geliyor

Google Play'de Uygulamalara Önceden Kayıt İmkanı Geliyor

Google Play’e gelmesi muhtemel uygulamalar ve yenilikler için ön kayıt özelliği geliyor. Bundan böyle takip ettiğiniz ya da gelmesini beklediğiniz uygulamalar için önceden kayıt yapıp, geldiğinde hemen telefonlarımıza yükleyebileceğiz. 

Sistem aşağıda örneğini gördüğünüz şekilde çalışacak. Google Play uygulama mağazasında gezerken, ilginizi çekecek bir uygulamanın "ön kayıt" tuşunu tıklayarak beklemeye başlayabileceğiz. Uygulama Google Play raflarına yerleştiğinde, akıllı telefonumuza bir uyarı gelecek ve uygulamayı yükleyebileceğiz.

Yukarıdaki resimde görünen Terminator Genys için ABD’de ön kayıt butonu açıldı. Ancak Henüz Türkçe Google Play’de bu uygulamaya rastlamadık. Onun için biz de temsili bir resim hazırladık. Ancak sistem bu temsili resimdeki gibi görünecek.

Bu sistem uygulama geliştiricilere de avantajlar sağlayacak. Uygulamalarını bitirmeden önce bu özellikten faydalanarak kullanıcıların dikkatini ve ilgisini çekebilecekler. Bir kez ön kayıt yapmanız demek, mutlaka bu uygulamayı satın alacağınız anlamına da gelmiyor. Daha sonra vazgeçerek ön kayıt talebinizi silebilir ya da indirme zamanı gelen uyarıyı reddedebilirsiniz

Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR