Google Play'deki Tüm Servisler Artık Türkiye'ye de Açık!

Google Play, kitaplar, tv programları, filmler dergiler ve cihazlar gibi Google Mağazası üzerinde yer alan diğer servislerini Türkiye’ye de açtı! Bu zamana kadar Türkiye üzerinden mağazaya ulaşan bir kullanıcı sadece oyun ve uygulama indirilebilirken, kıs

Google Play'deki Tüm Servisler Artık Türkiye'ye de Açık!

Google Play, kitaplar, tv programları, filmler dergiler ve cihazlar gibi Google Mağazası üzerinde yer alan diğer servislerini Türkiye’ye de açtı! Bu zamana kadar Türkiye üzerinden mağazaya ulaşan bir kullanıcı sadece oyun ve uygulama indirilebilirken, kısa bir süre sonra kitap, dergi, tv programı, film ve Android cihaz da edinebilecek.

Google Play, 30 Eylül gece yarısına doğru Google Play mağazasını Türk kullanıcılara tamamen açmış bulundu. Bu doğrultuda Android kullanıcılarının ödeme aşamasının da açılmasının ardından Google Mağazası üzerinden mobil cihazlarında yüzlerce dergi ve kitap indirebilecekler. Bununla birlikte mağaza üzerinden satılan tv proramları filmler için de bu geçerli. Görünen o ki, Nexus 7 başta olmak üzere Google Play üzerinden satılan Android cihazları Türk kullanıcılar da satın alabilecekler. Albümler ise henüz Türkiye'ye açık değil.

Google Play’in Türkiye’ye tüm servislerini açmasına dair ekran görüntülerimiz:

Ödeme aşamasına kadar her şey normal ancak ödeme yapmak istediğimizde daha önce Google Wallet'a tanımlı kartlarımız kabul edilmiyor. Dolayısıyla öğreniyoruz ki söz konusu yeni ürünler şimdilik sadece Türkiye'ye açık hale geldi ancak henüz satın alınabilir değiller.

Google Play bize ücretsiz olarak okuyabileceğimiz üç adet İngilizce kitap veriyor ve tarayıcı üzerinden ya da Android cihaz üzerinden okuyabiliyoruz.

Google Play üzerindeki söz konusu yeni servislerin ve ürünlerin ödeme aşamalarının ne zaman hayata geçeceği ise henüz bilinmiyor. Fakat bu servislerin ve ürünler mağazyı Türkiye'den ziyaret eden kullanıcılara açılması büyük bir adım ve işaret. Zira çok kısa bir süre sonra gördüğümüz bu içerikleri satın alabileceğiz. Google Play ve Android bölümünden bu konuya dair henüz bir açıklama gelmedi.

YORUMLAR