Google Play'den İstemediğiniz Uygulamaya İlk 2 Saat İçersinde Geri Ödeme

Google Play'den İstemediğiniz Uygulamaya İlk 2 Saat İçersinde Geri Ödeme

Google Play üzerinden satın aldığınız uygulamayı beğenmediniz mi? Artık pişmanlığınızı azaltacak bir yenilik var. Uygulamadan vazgeçtiğinizde çıkan geri ödeme seçeneği artık 2 saatlik bir süreye kadar uzatılıyor. Google Play üzerinden alışveriş yapanların son kararlarını vermeleri için artık 2 saat süreleri var. Bu süre eskiden 15 dakikaydı.

Beğenmediğiniz uygulamayı Google Play'a iade etmek kolay bir süreç. Mağaza içerisinde uygulamalarım kısmına ulaştığınızda istemediğiniz uygulamayı seçip iade opsiyonunu tıklayın. Yeni gelen bu sistem ile ücretsiz oyun oynamak isteyenleri baştan uyaralım: Google Play, satın alma ve iade trafikleri yüksek olan hesapları incelemeye alıyor. Daha önce iade etmiş olduğunuz bir oyunu tekrar alırsanız bir daha iade etme seçeneğiniz kayboluyor.

Google, müşteri hakları konusundaki hizmetlerini etraflıca güncellemek zorunda kaldı. 4 Eylül 2014 tarihinde Google Play hakkında verilen hukuki bir karar sonucu şirket 19 Milyon dolarlık oyun içi satın alma gelirini iade etmek zorunda kaldı. Ebeveynlerinin cihazından bilinçsiz alışveriş gerçekleştiren çocuklar mağazanın korkulu rüyası oldu. Bundan sonra top kullanıcıya atılmış durumda ancak bu sefer de çocukları mobil cihazların başında olan anneler ve babalar en geç 2 saatte bir cihazlarını kontrol etmek zorunda kalacaklar.

Google Street View Mısır Piramitlerinde Yolculuğa Davet Ediyor

Google, Parkinson Hastaları İçin Cihazlar Üreten Lift Labs'i Satın Aldı

YORUMLAR