Google Play'e 12 Yeni Ülkeden Uygulama Geliştiriciler Katılıyor

Google Play'e 12 Yeni Ülkeden Uygulama Geliştiriciler Katılıyor

Dünyanın hemen her ülkesinden Google Play Uygulama Mağazasına geliştiriciler ürünlerini koyabiliyorlar. Ancak bunlardan bazıları ödemeleri için ücret talep edemiyorlardı. Bu durum artık değişiyor.

Google Play Uygulama Mağazasına dahil olup da uygulamaları içim ücret talep etmeleri mümkün olmayan ülkelerden bazıları, artık uygulamalarını fiyatlandırabilecek ve paralarını Google'dan tahsil edebilecekler. Jamaika, Estonya ve Panama gibi ülkeler artık mağazada daha fazla uygulama bulundurup, bunları fiyatlandırabilecekler.

Google Play Uygulama Mağazası 12 ülkenin uygulama geliştiricileri için yeni bir geliştirici hesabı açtı. Daha önce 150 ülkenin rahatlıkla kullandığı hesapta, bazı ülkeler sadece bedava olan uygulamalarını yükleyebiliyor, geliştirdikleri ücretli uygulamaları buraya yerleştiremiyorlardı. Google Play Uygulama Mağazasının yeni getirdiği protokol 12 yeni ülkenin artık ücretli uygulamaları pazarlayabilmesine olanak tanıyor.

Uygulama mağazasına ücretli ürün yerleştirebilecek ülkeler şunlar:

Bahreyn, Honduras, Jamaika, Bolivya, Bulgaristan, Kıbrıs, Dominik Cumhuriyeti, Litvanya, Malta, Panama, Estonya ve Letonya.

Google Play Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Google Play 4 İncelemesi

Google Play'in Tasarımı Yenilendi

YORUMLAR