Google Play'e Artık 100 MB'lık APK'lar Yüklenebilecek

Google Play'e Artık 100 MB'lık APK'lar Yüklenebilecek

1.4 milyar Android kullanıcısının sürekli olarak kullandığı dijital uygulama mağazası Google Play geliştiriciler için güncellendi. Daha önceden sadece düşük boyuta sahip dosyalar için yükleme izni veren mağaza artık daha yüksek boyutlu dosyaları da kabul edecek.

Geliştiriciler Google Play için oldukça önemli kişiler. Çünkü onlar herhangi bir uygulama geliştirip markete yüklemeseler 1.4 milyar kullanıcı için herhangi bir kulanılabilir uygulama alternatifi olmayacak. Bu önemin farkında olan Google istekler doğrultusunda önceden 50 MB olan APK yükleme sınırı biraz daha yukarıya çıkardı. Geliştiriciler Google Play'e yeni güncellemeyle birlikte 100 MB'lık dosyalarını bile yükleyebilecekler. Merak edenler varsa APK, Google Play’e yüklenen uygulamaların dosya formatına verilen isim.

Android'in yeni sürümüyle birlikte gelecek olan yeni API'ler ve 100 MB'lık yeni dosya yükleme sınırı sayesinde mağazaya daha kaliteli uygulamalar yüklenecek. Daha önce geliştiricilerin dosya boyutunu azaltmak için çıkardığı grafikler yeniden eklenecek ve Android kullanıcıları daha kullanışlı uygulamalara kavuşacak. Google'ın yaptığı bu başarılı işlemden sonra bakalım Android'e daha farklı hangi özellikler kazandırılacak.

Android 1.4 Milyar Kişi Tarafından Kullanılıyor

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini İlk Hangi Akıllı Telefonlar Alacak

YORUMLAR