Google Play'e Parçalı Ödeme Desteği Geliyor

Google Play'e Parçalı Ödeme Desteği Geliyor

Android uygulama ve oyun mağazası Google Play üzerinde alışveriş yaparken daha önceden almış olduğunuz kredi yetmiyorsa artık hem kredinizi kullanıp hem de üsütünü kredi kartıyla ödeyebileceksiniz. Yeni gelecek olan özellik sayesinde oyun, uygulama, kitap, müzik ve filmler için parçalı ödeme desteği sunulacak.

Hesabınızdaki bakiye yetmediği zamanlarda mecburen ek bakiye yüklemeniz gerekiyor. Yükleyeceğiniz kredi miktarları da sabit olduğu için sürekli olarak fazla yüklemeniz gerekebiliyor ve bu işlem defalarca tekrar ederek minik minik kullanıcı rahatsızlıkları oluşturuyor. Bunun önüne geçmek isteyen Google, açıkladığı yeni özellik sayesinde kullanıcıların önce bakiyesindeki miktarı kullanmasını ve yeterli olmazsa sadece kalan kısım kadar kredi kartı kullanımı yapmasını sağlayacak.

Zaman zaman kredi kartı limitleri, hesap limitleri ve mali zorluklar nedeniyle ufak miktarları bile öderken zorluk yaşayabiliriz. Bu oldukça normal bir durum. Fakat paramız varken sırf ekstra bakiye yükleyecek kadar yok diye uygulama ya da oyun satın alamamak zorumuza gidebilir. Bu nedenle bunu değiştiren Google, parçala ödeme desteği sunacak.

Henüz test aşamasında olan özellik tüm kullanıcılar için aktif olmuş değil. Hatta oldukça sınırlı sayıda kullanıcı özelliği test edebiliyor. Başarılı olması sonucunda ise tüm kullanıcılar için aktif edilecektir.

Google Play'in parçalı ödeme desteği hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR