Google Play'e Sponsorlu Uygulamalar Geliyor

Google Play'e Sponsorlu Uygulamalar Geliyor

Dünya'nın en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden olan Android, Google Play'de yani uygulama mağazasında artık sponsorlu uygulamalar göstermeye başlayacak. Google gibi büyük bir reklam devi tarafından geliştirilen Android'e sponsorlu içeriklerin gelmesi uzun süredir bekleniyordu.

Android işletim sisteminin yaygınlığı sayesinde, 1 Milyar insana ulaşan Google Play uygulama mağazası, 190'dan fazla ülkede kullanılmakta. Bugüne kadar her ülkeden yüzlerce geliştiricinin uygulama geliştirip, ücretli veya ücretsiz olarak kullanıma sunduğu Google Play, geliştiricilere bugüne kadar 7 Milyar dolardan fazla gelir sağlamış durumda. Fakat bu kadar çok uygulamanın arasından, bir uygulamanın ön plana çıkması hiç de kolay değil.

İşte tam olarak bu sorunu çözen ve aynı zamanda uygulama geliştiricilerinin bu büyük kullanıcı kitlesine ulaşmasını daha kolay hale getiren sponsorlu uygulamalar artık Google Play'de olacak. Örneğin seyahatle ilgili uygulamalara bakmak istiyorsunuz. Google Play'de seyahat yazdığınızda, gelen arama sonuçlarının en tepesinde, sponsorlu olduğunu belirten seyahatle ilgili uygulama bulunacak ve sonrasında normal sıralı uygulama listesi görünecek.

Google'ın hali hazırda web aramalarında da kullandığı bu sistem, Google gibi bir reklam devi için hiç de küçümsenmeyecek bir gelir kalemine dönüşecektir. Zira bütçesi olup da reklam vermek isteyen yüzlerce oyun ve uygulama mevcut. Güzel olan ise, aramalarımızla ilgilsiz uygulamarın gösterilmeyeceği olacak.

Google, Bininci Google Chrome Deneyimi İçin İnteraktif Sayfa Hazırladı

YORUMLAR