Google Play'in Erken Erişim Uygulamaları Bölümü Hizmete Açıldı

Google Play'in Erken Erişim Uygulamaları Bölümü Hizmete Açıldı

Google'ın geçtiğimiz ay içinde düzenlenen Google I/O etkinliğinde duyurduğu Google Play Erken Erişim bölümü resmi olarak erişime açıldı.

Google Play Erken Erişim Bölümü Nedir?

Google Play'in Erken Eerişim bölümü temel olarak geliştirilmekte olan Android uygulamalarını ve oyunlarını test etmenize imkan tanıyan bir platform. Kullanıcılar Erken Erişim bölümü sayesinde resmi çıkış tarihinden önce oyun ve uygulamaları deneyerek bu uygulama ve oyunlar hakkında fikir sahibi olabilecek ve bu içeriklerin geliştirilmesine katkıda bulunabilecek. Uygulamalarda ve oyunlarda karşılaşılan hatalar ve uyumsuzluklar bu test süreci sayesinde çıkış tarihlerinden önce tespit edilebilecek ve ortadan kaldırılabilecek. Kullanıcılar geri bildirimleri sayesinde uygulama ve oyunların tercihlerine ve ihtiyaçlarına göre yapılandırılmasını da sağlayabilecek.

Erken Erişim Bölümüne Nasıl Gidilir?

Google Play'in Erken Erişim sekmesine ulaşabilmek için mobil cihazınız üzerinden Google Play uygulamasını açın ve üst tarafta listelenen kategori başlıklarını sağa doğru kaydırın:

Yukarıdaki resimde göreceğiniz Erken Erişim başlığına tıkladığınızda erken erişime açılmış uygulamalar ve oyunlar listelenecektir:

Şu an için sınırlı sayıda oyun ve uygulama Erken Erişim sekmesi altında listeleniyor. Servis yeni hizmete çaıldığı için bu sayının düşük olması doğal bir durum. İlerleyen zaman içerisinde bu bölümde daha fazla uygulamaya ve oyuna erişebileceğiz.

Erken Erişim'de listelenecek uygulamalar ve oyunların bazıları kapalı beta şeklinde olacka ve belli sayıda kullanıcı bu betadan faydalanabilecek. Yani her uygulama ve oyunu serbestçe test edemeyeceğiz.

YORUMLAR