Google Plus Birçok Farklı Ürüne Bölünecek

Google Plus Birçok Farklı Ürüne Bölünecek

Google+ üç farklı ürün olarak sosyal ağlarda devam etme kararı aldı. Daha önce farklı bir uygulama olarak ayakta durmaya çalışan Hangouts, resimler ve videolar adını alacak uygulamalarla beraber Google+ çatısı altından çıkıyorlar. 

Google Başkan Yardımcısı Bradley Horowitz uzun zamandır süre gelen dedikoduları doğrulayarak, Google+'ın Photos ve Streams isminde iki farklı sosyal ağa dönüşeceğini ve kendisinin de bunun başına geçtiğini açıkladı. Horowitz, bu ürünleri kullanıcılara daha etkili bir şekilde sunmak için çalışmalara başladıklarını söyledi. 

Uzun zamandır sosyal ağlarda çok varlık gösteremeyen Google+'ın yavaş yavaş kendine gelmesi için çalışmalar yapılıyordu. Google Asbaşkanı Sandar Pichai ise bu üç uygulamanın da iOS ve Android üzerinde mobil kullanıcılar için önemli bir paylaşım noktası olabileceğine inanıyor. 

Google+ ağının kendi içinde yepyeni bir ağ olarak bölünüyor olması aslında tam anlamıyla farklı bir bütünleşmeden ibaret. Google yetkilileri görselliğin ve iletişimin daha öne çıkabilmesi için video, sohbet ve resim uygulamaların birbirinden bağımsız ancak tek bir temel üzerinde yükselebiliyor olmasının kullanıcıların hoşuna gideceğini savunuyorlar.

 Google Plus Profil Sayfalarında Büyük Değişiklik

Google'ı Daha Etkili Kullanmak için İpuçları

YORUMLAR