Google+ İle iPhone'da Resim Düzenleyin

Google+ İle iPhone'da Resim Düzenleyin

Google+ yeni güncelemesiyle iOS cihazlarda resim düzenlemeye olanak sağlıyor. Piyasaya geç giren fakat kendine bir kullanıcı kitlesi bulabilen sosyal ağ, paylaşım sırasında farklı uygulamaya gidip fotoğraf düzenleme çilesine son veriyor.

Kendine diğer sosyal ağlardan farklı bir rota çizen Google+ ekibi, daha sade fakat işlevsel bir arayüz kurma konusunda başarılı oldu diyebiliriz. Profesyonellerin paylaşım yapmak için Facebook'tan daha çok tercih ettikleri Google+, fotoğraf düzenlemek için düşüneceğimiz en son uygulamalardan biriyken, kulanıcıların ihtiyacını görmüş olacak ki yeni özelliklerle karşımıza çıktı. Yayınladığı bir blog yazısında iOS cihazlara getirdiği güncellemesinin yeniliklerini tanıtan ekip, fotoğraf eklerken düzenleyebilmemizi sağlayan bir dizi filtre ve araç seti ekleyerek uygulamadan çıkmadan küçük dokunuşlar yapmamızı sağlamış.

Fotoğraf paylaşımını daha derli toplu yapabilmemiz için de Stories hizmetini Google+ uygulamasına bağlayan ekip, bu sayede çıktığımız bir tatilde ya da bir etkinlikte çektiğimiz fotoğrafları yer ve zamanına göre ayırabilmeyi uygulama üzerinden sağlıyor. Daha önceden işaretlediğiniz ev, iş gibi adreslerden çıktığınızda çektiğiniz fotoğrafların en muntazamlarını seçip siz sabit adresinize geri döndükten 24 saat sonra uygulamaya yükleyen Stories'deki resimlerinizi daha sonra açıp düzenleme şansınız var. İsterseniz kendinize saklayabileceğiniz, isterseniz çevrenizle paylaşabileceğiniz Stories ve yeni fotoğraf düzenleme seti güncellemesi şimdilik sadece iOS kullanıcılarını kapsıyor. Android için ise henüz bir tarih belirtilmemiş.

Google+ uygulamalarını aşağıdaki bağlantılardan edinebilirsiniz.

Instagram Yeni Fotoğraf Düzenleme Araçlarını Tanıttı

Temple Run 1 Milyar Kere İndirildi!

YORUMLAR