Google Plus Profil Sayfalarında Büyük Değişiklik

Google Plus Profil Sayfalarında Büyük Değişiklik

Google Plus’a yeni sekmeler, yeni kapak fotoğrafı boyutları, yeni profil ve sayfa deneyimi getiriliyor.

Googler, Sara McKinley profillere ve sayfalara majör bir güncelleme geldiğini duyurdu. McKinley, iletisinde şu yeni özelliklere değindi:

“Biz, sizin geri beslemelerinizi dikkate alarak çok zaman harcadık ve bugün sorduğunuz bazı profil ve sayfa güncellemelerini çıkarıyoruz. Bu güncellemeler şunları içermekte:

Yerel değerlendirmeriniz için yeni bir sekme getirildi. Ek olarak fotoğraflarınıza, +1’lere ve YouTube videolarına da gelecek. Şimdi tüm yerel değerlendirmeleriniz için yeni bir yer var. Fovori restoranlarınızı vurgulayın ya da ayarlar üzerinden sekmenin tümünü gizleyin. Bu size kalmış.

Bilgilerinizi düzenlemek artık daha kolay. “Hakkında” sekmesi, şimdi Hikâye, Yerler, Bağlantılar gibi ayrı katlar içeriyor. Ayrıca her biri düzenleme için kendi bağlantısına sahip. Her zaman için özel alanlarınızı özel çevrelerinizle paylaşabilirsiniz ya da bunları sadece kendinize saklayabilirsiniz.

Daha büyük kapak fotoğrafları daha iyi en-boy oranlarıyla profil sayfalarında yer almakta. Bunlar eskiye oranla çok daha büyük ve tam genişlikte 16x9 görüntülenebilmekte. Böylece kullanıcılar istedikleri büyüklükte fotoğraf kullanabilecek."

Şimdi Google Plus profil sayfalarınızı kontrol ederek bunların tümüne ulaşabilir ve ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy S4'e Ait Ekran Görüntüleri Sızdı

YORUMLAR