Google, Project ARA Hakkında Çıkan Düşme Testini Geçemedi İddialarını Yalanladı

Google, Project ARA Hakkında Çıkan Düşme Testini Geçemedi İddialarını Yalanladı

Google’ın modüler telefon projesi ARA’nın düşme testini geçemediği iddialarının asılsız olduğu açıklandı. Project ARA daha iyi donanıma sahip olabilmek için ertelenmiş.

Google dün internete yayılan Google'ın Modüler Akıllı Telefonu Project ARA, 2016 Yılına Ertelendi haberlerini hem doğruladı, hem de yalanladı. Google, haberin doğru olan kısmının 2016 ertelenmesi olduğunu, ancak düşme testlerinden kaldığı ve sadece bu sebepten ARA projesinin ertelendiği haberlerinin yanıltıcı olduğunu açıkladı.

Google Project ARA’nın ertelenme sebebinin, daha dayanıklı bir batarya, gelişmiş ekran ve kamera modülleri üzerinde çalışıldığı için ertelendiğini bildirdi.

 

Twitter üzerinde Project ARA resmi hesabı üzerinden yapılan bildirimde, ARA Proejesi hakkında çıkan “düşme testinden kaldı” haberlerinin asılsız olduğu, ancak ertelenmenin daha iyi bir donanıma sahip ürün çıkarma çalışmalarından dolayı gerçekleştiği anlatılıyor. Bunun yanı sıra Google ARA modüler telefonun tanıtımı için birden fazla lokasyon düşündüklerini de açıkladı.

Parçaları Değişebilen Telefon Project Ara Ufukta Göründü

Google Project ARA Uzun Bir Aradan Sonra Sahneye Çıktı

Modüler Telefonlar'da Rekabet Başlıyor Fonkraft, Project ARA’ya Rakip Oluyor

YORUMLAR