Google, Project Fi ile Artık Resmen Wi-Fi Telefon Operatörü

Google, Project Fi ile Artık Resmen Wi-Fi Telefon Operatörü

Google ABD’nin T-Mobile ve Sprint telefon operatörleriyle birlikte gerçekleştirdiği Fi Projesini hayata geçirdi. Dünden başlayarak ABD’de Wi-Fi telefon operatörlüğü yapmaya başladı.

Hatırlarsanız Google'ın Sır Gibi Sakladığı 'Fi Operatör' Projesi İfşa Edildi haberimizde Google’ın Nexus telefonların içine yerleştirdiği, aktif olmayı bekleyen küçük bir uygulama olduğu sizlerle paylaşmıştık.

Bu haberimizin üzerinden çok geçmeden dün Google Bugün Yeni Wireless Servisini Başlatabilir haberiyle Google’ın operatörlüğe adım atmak üzere olduğunu duyurmuştuk. Amerika Birleşik Devletlerinin 2 büyük operatörü olan T-Mobile ve Sprint ile bir zamandır bu proje üzerinde çalışan Google, artık kullanıcılarına Wi-Fi operatör olarak da hizmet verecek.

Google’ın dün başlattığı Wi-Fi servis ağı henüz tüm telefonlara gelmedi. Sistem şu anda test ediliyor. Motorola Nexus 6’lar ile denenecek olan servis, 2015 yılı içinde daha da yaygınlaşacak.

Google bu hizmetiyle kullanıcılara kullandığın kadar öde sistemini uygulayacak, sabit bir ücret faturalandırmayacak. Hizmet her yerde müzik dinlemeye, uygulama kullanmaya ve telefon görüşmeleri yapmaya kadar pek çok günlük işlevi mümkün kılabiliyor.

Google Nexus 6 Fotoğrafları

Google'ın Çılgın Projeleri

YORUMLAR