Google, Project Shield ile Web Sitelerini DDoS Saldırılarına Karşı Koruyacak

Google, Project Shield ile Web Sitelerini DDoS Saldırılarına Karşı Koruyacak

Google, Project Shield girişimi ile web sitelerine ücretsiz olarak DDoS saldırılarına karşı koruma hizmeti vermeye başlıyor. Detaylar haberimizde.

Google, küçük haber siteleri ve insan hakları içerikli sitelerin DDoS saldırılarına maruz kalmasını önlemek ve korumak amacıyla Project Shield girişimini duyurdu. DDoS bildiğiniz üzere, sunucunun kaldıramayacağı kadar fazla trafik yönlendirilmesiyle erişimin geçici olarak durdurulmasına deniyor. Project Shield ile bu web sitelerine karşı sansür uygulamak amacıyla yapılan saldırılar geri püskürtülecek.

Şu an test aşamasında olan Project Shield, şimdilik sadece davetiye sistemiyle çalışıyor. Google’ın kendi seçtiği ekip tarafından test edilen projenin ne zaman kullanıma açılacağı bilinmiyor. Google Ideas projesi kapsamında ortaya çıkan Project Shield, PageSpeed servisi üzerinde kurulmuş durumda. Ancak Google, PageSpeed’in aksine bu projenin ticari bir nitelik taşımadığını ve küçük web sitelerinin ve ifade özgürlüğü konusunda tehdit altında olan web sitelerinin koruması amacıyla kullanılacağını söylüyor.

Siyasi odaklı haber siteleri, insan hakları örgütleri ve seçim takip sitelerinin yöneticileri bu bağlantıda yer alan formu doldurarak Project Shield hizmetinden faydalanmak için başvuruda bulunabilirler.

Google SMS Devrini Kapatarak RCS Devrini Başlatmaya Hazırlanıyor

YORUMLAR