Google, Project Tango Telefonların Yeteneklerini Üç Videoyla Gösterdi

Google, Project Tango Telefonların Yeteneklerini Üç Videoyla Gösterdi

Lenovo ve Google, iki sene önce Project Tango isimli yeni telefon teknolojisini tanıtmış ve mobil platformlara yeni bir soluk getireceklerini açıklamışlardı. O telefonlar sonunda gerçeğe dönüşmüş ve geçtiğimiz günlerde Lenovo PHAB2 serisi tanıtılmıştı.

Project Tango, telefonların üzerinde yer alan sensörlerin etkin kullanılmasını amaçlayan bir proje. Tango özelliğine sahip telefon ve tabletler, üzerlerinde yer alan özel sensörler ve kameralar sayesinde, çevrelerini üç boyutlu olarak tarayabiliyorlar. Üç boyutlu olarak taradıkları çevreyi ise veriye dönüştürüyor ve çeşitli uygulamalarca kullanılmasını sağlıyorlar. Örneğin; bir odanın üç boyutlu taraması yapıldıktan sonra bir oyuna aktarılabiliyor ve oturma odanız ansızın bir oyun salonuna dönüşebiliyor.

Yayınlanan ilk videoda iki çocuğun kendi evlerini üç boyutlu olarak taradıktan sonra müzeye gitmesini anlatıyor. İki çocuk müzenin de taramasını yaptıktan sonra evlerine döndüklerinde, müzede yaptıklarının aynısını evlerinde de yapabiliyorlar. 

İkinci videoda ise bir anneyle kızının, odayı nasıl kolayca yeniden dekore edebildiklerini görüyoruz. Önce Lenoco PHAB2 Plus yardımıyla odnaın taraması yapılıyor ve dekor uygulamasıyla birlikte oda anında değiştirilebiliyor. Böylece evinize alacağınız bir mobilya ya da halının, odanızda nasıl duracağını anında görebiliyorsunuz.

Son videoda ise bir baba ile kızının Levono PHAB2 Plus kullanarak, evlerinin taraması üzerinden nasıl domino oyunu oynadıklarını izliyoruz. Videoda da net şekilde görüldüğü gibi Tango ile video oyunlarının birleşiminin nasıl olabileceğinin net bir göstergesi ortaya çıkıyor.

Lenovo Phab 2 Telefonları Duyuruldu, İşte Fiyatı ve Özellikleri

Project Tango Teknolojisini İçeren İlk Telefon Lenovodan Geliyor

Google Project Tango Tablet Ortaya Çıktı

YORUMLAR