Google Quickoffice'i Satın Aldı

Google Quickoffice'i Satın Aldı

Mobil uygulamalar üzerinde oldukça popüler olan ve 180'den fazla ülkede 300 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmayı başaran Quickoffice, Google tarafından resmen satın alındı. Google satın almayı resmi blogundan duyururken, satın alma işlemiyle ilgili herhangi bir detay veya ücretlendirmeden bahsetmekten kaçındı.

Mobil ofis çözümlemeleri konusunda dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak adlandırabileceğimiz Quickoffice'i satın alan Google, Quickoffice ile birlikte Google Uygulamaları geliştirmeyi planlıyor. Böylelikle kullanıcılar mobil cihazları üzerinden her yerde her tür popüler dosya formatları arasında rahatlıkla çalışabilecekler.

Aynı zamanda Google Drive ile entegre olarak çalışması beklenen Quickoffice şu an için direk olarak Google bünyesine katılmayacak gibi görünüyor. Google ve Quickoffice ekibi, Quickoffice uygulamasını şu an için birlikte geliştirmeye devam edecekler. Geliştirme işlemleri bittikten sonra muhtemelen Quickoffice sadece Google Uygulamalar altında çalışmaya devam eden bir servis olarak karşımıza çıkacak.

YORUMLAR